I Święto Pieroga w Łażanach z wyjątkowym apetytem gości [FOTO]
![I Święto Pieroga w Łażanach z wyjątkowym apetytem gości [FOTO]](https://www.radiosudety24.pl/data/article/69408a880a6fab0ec260f3db348483710-1.jpg)
Z mięsem, kapustą, owocami, serem i ziemniakami - w sumie ok. 4000 pierogów przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich na I edycję Święta Pieroga w Łażanach. Rekordowa kolejka do degustacji i apetyt gości udowodniły, że impreza ma przyszłość.
Wydarzenie rozpoczęło się 2 lipca o godzinie 15.00 i przywiodło do małej miejscowości w gminie Żarów gości z całego powiatu. Kilka tysięcy pierogów rozeszło się błyskawicznie. Ci, którym nie było dane załapać się na degustację, mieli do wyboru wiele innych atrakcji.
W łażańskim parku na plenerowej scenie prezentowały się zespoły ludowe. Nie zabrakło zabaw i animacji dla dzieci. Specjalną ekspozycję przygotowało także Żarowskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Aureus”, które z ziemi wydobywa prawdziwe skarby.
Równolegle trwał konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Jury oceniało m.in. smak, oryginalność i sposób podania. Autorzy najsmaczniejszych pierogów otrzymali nagrody rzeczowe.
Pozostaje mieć nadzieję, że Święto Pieroga powróci do Łażan w przyszłym roku, a ilość sztandarowego dania sprosta apetytom przybyłych gości.






























Tagi: