close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

I Święto Pieroga w Łażanach z wyjątkowym apetytem gości [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-07-03
  • whatshot 399
 I Święto Pieroga w Łażanach z wyjątkowym apetytem gości [FOTO]

Z mięsem, kapustą, owocami, serem i ziemniakami - w sumie ok. 4000 pierogów przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich na I edycję Święta Pieroga w Łażanach. Rekordowa kolejka do degustacji i apetyt gości udowodniły, że impreza ma przyszłość.
 
Wydarzenie rozpoczęło się 2 lipca o godzinie 15.00 i przywiodło do małej miejscowości w gminie Żarów gości z całego powiatu. Kilka tysięcy pierogów rozeszło się błyskawicznie. Ci, którym nie było dane załapać się na degustację, mieli do wyboru wiele innych atrakcji.
 
W łażańskim parku na plenerowej scenie prezentowały się zespoły ludowe. Nie zabrakło zabaw i animacji dla dzieci. Specjalną ekspozycję przygotowało także Żarowskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne „Aureus”, które z ziemi wydobywa prawdziwe skarby.
 
Równolegle trwał konkurs na najsmaczniejsze pierogi. Jury oceniało m.in. smak, oryginalność i sposób podania. Autorzy najsmaczniejszych pierogów otrzymali nagrody rzeczowe.
 
Pozostaje mieć nadzieję, że Święto Pieroga powróci do Łażan w przyszłym roku, a ilość sztandarowego dania sprosta apetytom przybyłych gości.
 


Tagi: